לימוד PHP » מה זה PHP? ומה עושים עם זה?

מה זה PHP? ומה עושים עם זה?

שפת PHP או בשם המלא (PHP Hypertext Preprocessor) היא שפה המאפשרת לנו לבנות עמודים ומערכות מורכבים יותר ודינמיים. במאמר הבא נעזור לכם ללמוד מה זה PHP, מה השימושים של PHP ואילו מערכות ואתרים מובילים בעולם בנויים באמצעות PHP.

מה זה PHP

שפת PHP היא שפת קוד מאוד פופולרית שנמצאת איתנו שנים רבות. מדובר על שפת קוד שיכולה לרוץ רק בצד שרת מה שאומר שעל מנת שתוכלו להשתמש ב-PHP ניתן יהיה לעשות זאת רק באמצעות שרת אחסון או על ידי התקנת שרת על המחשב הביתי באמצעות תוכנות כמו: Wamp או XAMPP.

במידה ותנסו להפעיל את PHP בעמוד קוד רגיל שבנוי ב-HTML הקוד שתכתבו לא יעבוד וניתן לעשות זאת רק באמצעות שרת ורק באמצעות עמוד עם סיומת php כאשר סיומת העמוד היא html הקוד של ה-PHP לא ירוץ.

אילו אתרים ומערכות בנויים ב-PHP

לאחר שהבנתם מה זה PHP וכיצד ניתן להשתמש ב-PHP כעת על מנת שתוכלו להבין כמה חוזק ועוצמה יש לשפה זו כדאי להכיר את המערכות והאתרים הפופולריים שבנויים באמצעות קוד PHP.

אז בתור התחלה נכון להיום המערכת הפופולרית ביותר בעולם לבניית אתרים היא וורדפרס (WordPress) ואפילו היא בנויה באמצעות PHP. נכון להיום קיימים מגוון רחב של בוני אתרים בוורדפרס אבל במידה ואתם רוצים להיות מפתחי וורדפרס ולהתעסק בתחום של בניית אתרים בוורדפרס באופן באמת מקצועי אתם תהיו חייב ללמוד PHP.

מערכות נוספות ופופולריות (או שלפחות היו מאוד פופולריות בעבר) הם ג’ומלה (Joomla) ודרופל (Drupal). ואתרים שכולם מכירים ובנויים באמצעות PHP הם אתרים כגון: ויקיפדיה (Wikipedia), יאהו (Yahoo) ואפילו פייסבוק (Facebook) שכולנו מכירים.

איך משתמשים ב-PHP בפועל?

באתר PHP ישראל נספק לכם מגוון מדריכים בתחום של לימוד PHP. ועל מנת לתת לכם טעינה מאוד קטנה על איך ניתן להשתמש בשפת קוד של PHP כדי לייצא קוד לעמוד נציג בפניכם את הקוד הבא.

לפני השימוש בקוד שוב נזכיר שיש צורך להעלות את הקובץ שבו אתם מבצעים את העריכה לשרת אחסון או להתקין שרת אחסון במחשב. בנוסף לכך הקובץ שאתם עורכים חייב להיות עם סיומת של השם כ-php.


<?php

    echo "שלום עולם";

?>

בקוד מעל יש להשים לב לכמה דברים. כאשר אנחנו כותבים קוד PHP אנחנו מתחילים את הקוב אמצעות <?php וכאשר אנחנו מסיימים את הקוד אנחנו סוגרים אותו באמצעות ?>.

הפקודה מעל של echo “שלום עולם” תגרום לכך שאנחנו נוכל לייצא את הקוד לתוך העמוד וכאשר אנחנו כותבים את הקוד ושומרים את הקובץ הטקסט שיופיע הוא “שלום עולם”.

בהמשך אנחנו נלמד גם איך לייצר קוד יותר דינמי שמשתנה לפי שאילתות שונות שאנחנו מבצעים.

אם אהבתם את המדריך ואתם רוצים לשתף אותו ניתן לעשות זאת על ידי לחיצה על כפתורי השיתוף מתחת:

יש לכם שאלות או משהו להוסיף? שתפו אותנו בתגובות מתחת!

אם יש לכם שאלות או משהו להוסיף נשמח לשמוע מכם בתגובות מתחת ולסייע במידת הצורך.

    כתיבת תגובה

    מלאו את כל השדות על מנת להשאיר תגובה (האימייל שלכם לא יוצג באתר).

    כלי נגישות